Dice. Zlín. Svět.

Festival Jeden svět 2016

Festival Jeden svět 2016

Jeden svět je festival dokumentárních filmů o lidských právech, který každoročně probíhá ve více než 30 městech České republiky. Jeho pořadatelem je Člověk v tísni, největší nezisková organizace v České republice.

Asociace DICE usiluje o pozvednutí kulturního prostředí ve Zlínském kraji a aktivní zapojení mládeže do okolního dění. V uspořádání festivalu Jeden svět ve Zlíně jsme spatřili vhodnou příležitost, jak aplikovat naše hodnoty v praxi. A povedlo se!
Ve dnech 4.-6.4.2016 jsme ve Zlíně uspořádali první ročník mezinárodního festivalu Jeden svět. Každý den vždy od 8.00 – 14.00 probíhaly projekce pro základní a střední školy ze Zlína a jeho okolí, kterých se zúčastnili i klienti Integrovaného centra Slunečnice. Celkem proběhlo 8 projekcí, na které přišlo 550 studentů.
Promítání pro starší studenty se zúčastnila i spousta zajímavých hostů jako třeba novinář a reportér Vojtěch Boháč, který se zabývá regiony střední a východní Evropy. O tématu migrace si návštěvníci mohli podiskutovat s Assemem Atassim, členem syrské komunity, odpůrcem islamistů a mluvčím iniciativy syrskarevoluce.cz.
Vždy od 16.00 pak začínaly projekce pro veřejnost, kterých bylo celkem devět a na každý den byl naplánovaný i jeden debatér. Dění na Ukrajině komentoval Vojtěch Boháč, k filmu Mallory se vyjádřila hlavní hrdinka Miroslava Neradová, o ekologii a veganství mluvili členové České veganské společnosti Silvestr Vandrovec Špaček a Tereza Vandrovcová.
Všechny tři festivalové dny probíhaly v Kulturním institutu Alternativa, kde vzniklo příjemné prostředí pro rozšíření vlastních obzorů, sdílení názorů a zapojení se do různorodých debat. Samotnému vyvrcholení festivalu předcházelo několik doprovodných akcí, mezi nimiž se jako jedna z nejvíce podařených ukázala cestovatelská přednáška Severní Indií bez průjmu.
Za podpory Města Zlín jakožto generálního regionálního partnera a dalších partnerů jako je Kovárna VIVA a.s., Locomotion spol. s.r.o., Hubert Kutňák s.r.o., NWO stand s.r.o., Sběrné suroviny UH s.r.o., Greiner packaging Slušovice a Kulturní institut Alternativa se Asociaci DICE podařilo zprostředkovat kulturní zážitek pro skoro 800 divákům.

 

<zpět

Comment(0)